V utorok 23. júna doobeda ožilo Námestie slobody športom, tancom a spevom. Uskutočnil sa 10. ročník Dňa športu a zdravia. Podujatím sme si pripomenuli Svetový olympijský deň. Uskutočnil sa pri príležitosti Národného týždňa športu, pohybových aktivít a zdravého životného štýlu - Slovensko v pohybe 2026.
Podujatie pripravilo Centrum voľného času v spolupráci s Olympijským klubom Prievidza a s Informačným centrom Prievidza. Záštitu nad podujatím prevzala primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková.
Hosťami podujatia boli zástupca primátorky mesta Norbert Turanovič, predseda Olympijského klubu v Prievidzi Vladimír Revický a slovenský reprezentant, hráč Hádzanárskeho klubu Bojnice, Tomáš Smetánka. Po otvorení podujatia Tomáš Smetánka spolu s deťmi zabehli okolo námestia symbolický olympijský beh.
Podujatím sme propagovali šport, športové kluby a krúžky, organizácie a subjekty podporujúce zdravie a zdravý životný štýl. Návštevníci si mohli vyskúšať korfbal, taekwon-do, basketbal, netradičné športy, florbal, interkros a iné športové aktivity. V stánku Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Slovenského červeného kríža, územného spolku Prievidza, sa učili dávať prvú pomoc, merali im tlak a diagnostikovali zdravotný stav.
Atmosféru plnú energie a pohybu doplnili tanečné vystúpenia súkromných ZUŠ: Xoana, Fantastic L, Diamonds a Studio Roouts, Olympia, tanečná skupiny K-pop dance clas a deti z MŠ P. Benického ale aj spev Soni Findorovej a Emky Lenhartovej.
Na záver chceme poďakovať všetkým zapojeným organizáciám a dobrovoľníkom, bez ktorých pomoci by sme sa nezaobišli.
Tešíme sa na XI. ročník Dňa športu a zdravia 2027.
